EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında düşüş hızlanıyor

Bankaların, konut sahibi olmayı kolaylaştırdığı konut kredisinde faiz oranları düşmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde…

Bankaların sunduğu konut kredisi faiz oranları 11 haftalık yükselişinin ardından Haziran’da tekrar düşüşe geçti. Son 3 haftada konut kredisi faiz oranları hızla düşüş gösteriyor.

27 Haziran itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.05’e kadar düştü. En düşük faiz oranı Ziraat Bankası’nın 100 bin TL’ye kadar kullanımlarda sunduğu yüzde 1.55 olurken üzeri tutarlarda ise en uygun konut kredisi faiz oranı ICBC Bank’ın kampanyalı yeni evim konut kredisi ve ING’nin sigortalı konut kredisi kampanyaları kapsamında yüzde 1.59’a düştü.

KREDİ MUSLUKLARI AÇILIYOR

Amerikan Merkez Bankası (FED), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) indirimi sinyalleri yatırımcıların ve piyasanın tekrar hareketlenmesini sağladı. Enflasyonda yaşanan düşüş ve merkez bankalarının faiz indirimlerinin gelişmekte olan para birimlerine olumlu etki sağlaması ile TCMB’nin de yakın süreçte olası faiz indirimine gitmesi beklenmeye başladı.

FAİZLERDE DÜŞÜŞÜN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indirimi uygulaması ile birlikte bankaların likiditeye ve sendikasyon kredilerine ulaşım maliyetlerinin azalmaya başlaması tahmin ediliyor. Azalan maliyet ve karşısında da bankaların hızla faiz oranlarını düşürmeleri bekleniyor.